jabłonie

Uprawa letnich odmian jabłoni - dlaczego warto zainwestować?

Jabłoń to symbol ogrodowej sielanki. Spójrzmy na letnie odmiany tych drzewek. Co mają do zaoferowania? Szybki wzrost, obfite plony i co najważniejsze - niezwykle smakowite owoce wyłaniające się w peł czytaj więcej »

Tuje

Najpiękniejsze tuje do ogrodu - jakie odmiany wybrać?

Tuje czy też thuje należą do rodziny cyprysowatych. W Polsce zyskały dużą popularność z uwagi na stosunkowo łatwą uprawę, odmiany szybko rosnące oraz efektowny wygląd. w ogrodzie mogą tworzyć piękne czytaj więcej »

JEżYNY

Czy jeżyna jest tym samym co czarna malina?

Całkiem niedawno znajomy przyniósł mi ze swojego ogrodu, koszyczek jeżyn. Wieczorem zasiadłam do jedzenia i jako wielka fanka charakterystycznego smaku jeżyn, od razu wyczułam, że coś jest z tymi owo czytaj więcej »

 

Najpiękniejsze tuje do ogrodu - jakie odmiany wybrać?

Tuje czy też thuje należą do rodziny cyprysowatych. W Polsce zyskały dużą popularność z uwagi na stosunkowo łatwą uprawę, odmiany szybko rosnące oraz efektowny wygląd. Https://www.podkarpackiesady.pl/56-thuje-tuje Tuje w ogrodzie mogą tworzyć piękne, gęste żywopłoty, albo też być zimozielonym elementem roślinnych kompozycji. Przeczytaj, które tuje odmiany sprawdzają się najlepiej. Przekonaj się również, jak o nie dbać, by wyglądały zjawiskowo i gdzie znaleźć dobrej jakości tuje - sadzonki do ogrodowych nasadzeń.

Efektowne tuje - odmiany idealne do zielonych przestrzeni

Z uwagi na różne rodzaje tui ich gałązki i igły mogą przybierać różne odcienie, a cała roślina zróżnicowany kształt. Zanim wybierze się konkretną odmianę dobrze jest poznać jej specyfikę, a także dopasować projekt ogrodu. Ciesząca się niesłabnącą popularnością tuja Szmaragd przybiera kształt stożka i stosunkowo szybko rośnie, mając jednocześnie piękny żywozielony kolor. Wyjątkową formę przybiera z kolei żywotnik zachodni Brobeck’s Tower, czyli odmiana Thuja occidentalis. Obydwa rodzaje to tuje odmiany szybko rosnące, nadające się do sadzenia w odstępach. Cieplejszą kolorystykę mają odmiany takie jak Forever Gold czy Amber Glow.

Tuja na pniu - piękna ozdoba nowoczesnych ogrodów

Efektowne tuje w ogrodzie mogą mieć postać roślin szczepionych na pniu. Dzięki temu kupując sadzonkę, masz do dyspozycji dekoracyjną roślinę szybko stanowiącą widoczną ozdobę. Chętnie wybierana jest tuja szmaragd na pniu, która stosunkowo szybko rośnie. Alternatywą dla tui na pniu są efektowne kuliste odmiany żywotnika. Ciekawą propozycją jest na przykład Thuia David albo Danica, które mają regularny płaskokulisty, zwarty kształt. Tuje pięknie prezentują się przez cały rok, a w okresie świąt Bożego Narodzenia mogą być dodatkowo przystrojone lampkami.

Sposób na żywopłot - tuje odmiany szybko rosnące

Wysoki i wypielęgnowany żywopłot jest marzeniem wielu właścicieli domów czy zarządców nieruchomości. Odpowiednio dobrane i pielęgnowane tuje odmiany szybkorosnące będą doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu. Sięgając po starannie wybrane tuje sadzonki dwu lub trzyletnie efekt może być stosunkowo prosty do osiągnięcia. Na ten cel wybierz tuje odmiany takie jak Brabant, żywotnik olbrzymi, czy też tuja Szmaragd. Odpowiednio posadzone i nawożone w ciągu kilku lat stworzą piękną zieloną ścianę chroniącą czy to przed chłodnymi wiatrami, czy też niepożądanym widokiem. Trzeba jednak pamiętać o podlewaniu roślin, by uniknąć przesuszenia psującego walory estetyczne roślin.

Jak wybrać tuje do ogrodu - sadzonki?

Jeśli chodzi o zimnozielone tuje, sadzonki powinny być starannie wypielęgnowane i przygotowane do sadzenia. Szeroki wybór pięknych, ozdobnych odmian możesz znaleźć w ofercie Sklepu Internetowego Podkarpackie Sady, w kategorii Drzew i Krzewów iglastych - Tuje. Efektowna tuja na pniu, szybkorosnąca tuja na żywopłot, a także inne tuje do ogrodu w formie kilkuletnich sadzonek dostępne są od ręki. Sprawdź dostępność wybranych roślin i zamów z dostawą do domu. Bez obaw, są odpowiednio zabezpieczone i przygotowane do transportu.

Artykuły powiązane